Lyden er manipulert
Lyden Juno har tatt opp, stammer fra Jupiters nordlys, og den er kraftig manipulert. Sonden har fanget opp radiosignaler som nordlyset har sendt ut. Det er signaler vi normalt ikke kan høre.
Men ved å flytte radiosignalene over i det hørbare spektrumet av radiobølger har lyden oppstått. Nærmest som et avtrykk av planetens lyd.
Lyden i videoen er også satt markant opp i hastighet. Den er tatt opp over 13 timer, men speedet opp slik at den bare varer i 25 sekunder.
Oppdrag med voldsom ende
Det er Nasa som står bak Juno-prosjektet, som skal avsløre Jupiters hemmeligheter. Sonden har brukt fem år på å nå frem til Jupiter, og den gikk i bane rundt planeten 5. juli.
Så langt har den bare gjennomført en enkelt runde rundt gasskjempen, men 19. oktober skal sonden etter planen i bane tettere på Jupiter. Da skal den gjennomføre et kretsløp på 14 dager.
I alt skal sonden gjennomføre 36 rundturer før den styrter i døden mot planeten. Astronomene håper den innen den tid kan gi et bilde av hva Jupiter skjuler under sitt tette skydekke.